Direktor in lastnik Študentskega servisa Maribor Marjan Krajnc je pojasnil, da je denar za milijardni naložbi v gorenjsko polnilnico vode Julijana in ljubljanski hotel Bellevue dobil z bančnimi krediti. S tem zavrača očitke, da je za svoje naložbe porabljal denar, ki ga je servis zaslužil s študentskim delom.
520 milijonov tolarjev za Julijano in več kot 430 milijonov za hotel Bellevue torej ni študentski denar, čeprav je družina Krajnc večinski lastnik mariborskega servisa. "Gre za slovenski kapital slovenskih bank, nikakor, ker preprosto ni mogoče, tega denarja dejansko ni, torej tukaj ni denarja študentskih servisov, Študentskega servisa Maribor," je dejal Krajnc.
Ali je Krajnc torej jamčil za kredit z denarjem Študentskega servisa? "V velikem delu je šlo tukaj za priznanje uspešne poslovne poti, moje osebne in podjetja, ki ga vodim 25 let, tako da kakšnih posebnih garancij, čeprav smo jih tudi zastavili, ni bilo potrebno," odgovarja Krajnc.
Dodatne dejavnosti so za servis nujne, pravi Krajnc: zaradi večje obdavčitve študentskega dela se je promet po nekaterih izračunih manjšim servisom namreč zmanjšal za 70 odstotkov, večjim pa za štirideset. Največji je prav Kranjčev mariborski, ki je imel lani 20 milijard prometa.
Je pa poleg Julijane in Bellevueja Kranjc s krediti izpeljal še nekaj naložb - potrditev za eno, nakup zemljišča v Domžalah, smo dobili, ne pa tudi odgovora, zakaj. "V tem trenutku nismo najbolj prepričani, ker so opcije tri, in ne vemo, katera nam bo bolj poslovno zanimiva," dodaja Krajnc.
Vse pomisleke glede mariborskih investicij v Ljubljani naj bi povzročala le lokalna nevoščljivost. "Vem, da je potrebno v Mariboru dvakrat več delati, če želiš uspeti. Ker vsak avion najprej pristane v Ljubljani z denarjem, in potem, če kaj ostane, pride še kam drugam, na Obalo, Gorenjsko ali Štajersko," je ogorčen Krajnc.
Lepotec nad Tivolijem Bellevue bo ostal hotel, Julijana pa bo po novem bistrila glavo tudi Rusom, smo še izvedeli - za štiri milijone evrov prometa letno.