Študentski servisi študentom, ki delajo preko njih, izplačila večinoma krijejo iz lastnih sredstev, vseeno pa včasih kdo ostane brez zasluženega denarja.
V začetku tega tedna je sedemnajstletnik s protestom v Kranju skušal od Agencije M Servis izterjati vse od februarja neizplačano študentsko in dijaško delo. Denarja po pogovoru s članom uprave omenjenega servisa Boštjanom Groblerjem sicer ni dobil, obljubili pa so mu, da bo izplačan do konca junija.
Kot je povedal Grobler, imajo enajst podobnih primerov in povsem razume stisko neizplačanih mladostnikov. Študentski servisi študentom, ki delajo preko njih, izplačila namreč krijejo iz lastnih sredstev, vendar le za podjetja, ki redno plačujejo svoje obveznosti.
Kriza pa se pozna tudi pri študentskem delu. V manj kot letu dni so podjetjem rok za izplačilo tovrstnega dela podaljšali za 15 dni. Ker pa je vse več podjetij, ki kljub temu ne plačujejo, so se povezali z dvema največjima servisoma in vzpostavili spletno stran www.neplacniki.info s seznamom več kot 400 družb, ki s plačilom zamujajo preko 60 dni.
Do predlaganega zakona o malem delu ima Grobler zadržke, tudi zaradi tega, ker so v okviru javne razprave na ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve poslali svoje predloge tako kot agencija kot tudi v okviru Strokovnega interesnega združenja agencij za posredovanje začasnih del, vendar nikoli niso prejeli odgovora.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.