Prada (69 odstotkov)
So vse Hudičevke iz Prade? Četudi je tako, uživa ta italijanska modna znamka svetovni ugled. Torbice, čevlji, obleke, dišave – izdelki so tako vroči, da množično poganjajo tudi svetovno industrijo ponaredkov. A poznavalke pravijo, da je razlika občutna.
Hotelska veriga Kempinski (72 odstotkov)
Tukaj lahko kovčke pripravita tudi Hilton ali Sheraton; najbolj prestižna hotelska veriga tega sveta prihaja iz Švice. Vsak hotel v verigi Kempinski ima svoj lasten stil, prepoznavnost in značaj. Od mestnega hotela preko podeželske vile do sanjskega počitniškega centra ponujajo hoteli Kampinski prenočišče na najvišji ravni.
Chanel (95 odstotkov)
Leta 1939, v začetku druge svetovne vojne, so se oblikovalci odločili, da zaprejo njene trgovne. Verjela je, da ni bil čas za modo. V hotelu Ritz je živela več kot 30 let. Naredila ga je za svoj dom, celo med nacistično okupacijo Pariza. Leta 1945 se je preselila v Švico, v Pariz pa se je vrnila leta 1954, to je bilo leto, ko se je vrnila v svet mode. Njena nova kolekcija Parižanom ni bila všeč, je pa bila najtopleje sprejeta med Američani, ki so vse do danes postali njeni najbolj številni in zvesti kupci.
Gabrielle Chanel-Bonheur, bolj znana kot Coco Chanel, je umrla v Parizu 10. januarja 1971 v 88. letu, v svojem apartmaju v hotelu Ritz, pokopana pa je v Švici. Na nagrobnik je vklesana levja glava, ki predstavlja njen rojstni znak, leva. In še zdaj, skoraj štirideset let po njeni smrti, je neminljivi znak visoke mode, njena "preprosta" črna obleka in parfum Chanel No.5 pa sta, tako kot ona, večni legendi sveta prestiža.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.