Po pričakovanjih nadzornikov bi moralo biti delovanje informacijskega sistem banke normalizirano do konca novembra, zlasti glede poslov, ki so za občane najpomembnejši. Gre za transakcije prek bankomatov in POS terminalov, avtomatski prenose na računih in podobno, je po seji nadzornega sveta povedal njegov predsednik Anton Žunič. Nadzorniki so sicer podprli dosedanje delo akcijske skupine, ocenili pa so, da bo treba v prihodnje več pozornosti nameniti integriranemu sistemu informacijske tehnologije in odgovornosti posameznih delov banke.
O odgovornosti vodstva banke zaradi težav pri uvajanju osebnih računov naj bi nadzorniki po Žuničevih besedah razpravljali na naslednji seji, predvidoma konec oktobra. Takrat naj bi bilo izdelano poročilo o celotni reviziji informacijskega sistema Sigma, ki jo opravlja mednarodna svetovalna družba Accenture.
Nadzorni svet se je seznanil tudi z osemmesečnimi rezultati banke in jih ocenil za dobre. NLB je v tem obdobju ustvarila za 14,1 milijarde tolarjev dobička pred davki, kar je 88,1 odstotka lanskega dobička. Ugoden rezultat je bil dosežen kljub padajoči obrestni marži, nanj pa sta vplivala predvsem povečanje neobrestnih prihodkov in obvladovanje stroškov banke, je dejal Žunič. Kot je dodal, naj bi po oceni nadzornikov NLB letos dosegla načrtovani dobiček.
V zvezi z Banko Celje - zanjo je Banka Slovenije nadzornikom NLB že lani jeseni priporočila, naj upravljalske pravice največje slovenske banke v celjski banki do konca letošnjega leta znižajo pod deset odstotkov - so nadzorniki po Žuničevih besedah danes obravnavali kapitalske učinke naložbe. Razpravo pa bodo nadaljevali na naslednji seji, je še dejal predsednik nadzornega sveta NLB.