Skupaj smo torej porabili že več kot štiri milijone evrov, kljub temu pa je NLB tri od štirih tožb izgubila in imela zaradi tega že poldrugi milijon stroškov.
Kako pa je Ljubljanska banka sploh izbrala Pečatnika, ki ima pisarno z dvema zaposlenima, in koliko mu plačuje?
Kot so nam pojasnili, je bil Pečatnik najbolj logična izbira. Preden je odprl svojo pisarno je bil namreč kot pravnik zaposlen v LB Osnovni banki Zagreb, nato pa v LB Glavni podružnici Zagreb. Zato je bilo leta 1994 za LB najbolj racionalno, da angažirajo nekoga, ki je neposredno poznal poslovanje.
Pristojni so nam zatrdili, da je bil - kljub majhnosti njegove odvetniške družbe - do leta 2008 zelo uspešen, saj so se prav vsi sodni postopki za LB do takrat končali uspešno - torej v našo korist.
Konec leta 2008 pa je Vrhovno sodišče Republike Hrvaške spremenilo dotedanjo prakso, temu so sledila tudi vsa druga hrvaška sodišča. Kar po domače pomeni, da LB od takrat izgublja. Vmes, leta 2013 in začetek 2014, je bilo zaradi Memoranduma z Mokric sicer krajše sodno zatišje, nato pa je šlo samo še navzdol: LB je do zdaj izgubila tri od štirih tožb in dve je NLB tudi že plačala.
Ne glede na vse pa naša stran od leta 2000 dalje vsako leto plača približno 110.000 evrov, kar je v 18 letih naneslo okrogla dva milijona evrov. Ta znesek vključuje tako stroške Pečatnikovih storitev kot stroške sodnih taks in pravnih mnenj ter drugih strokovnih mnenj in analiz.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.