V Bohinju in Kranjski Gori v juliju in prvi polovici avgusta beležijo približno podobno število turističnih nočitev kot v enakem obdobju lani. Precej večji negativen vpliv pa je letošnje muhasto vreme imelo na blejski turizem, kjer je bilo julija 81.000 ustvarjenih nočitev. To je kar za šest odstotkov manj kot lanskega julija, v prvi polovici avgusta pa je bilo nočitev za približno tri odstotke manj kot lani.
Hoteli so sicer v vseh omenjenih gorenjskih turističnih središčih skoraj polno zasedeni. Bolj negativno je vreme vplivalo na zasedenost zasebnih sob in apartmajev, kjer je zasedenost okrog 60-odstotna. Vendar vsi v drugi polovici avgusta pričakujejo izboljšanje vremena in s tem večje število gostov. Podobno je tudi v kampih z izjemo blejskega kampa, ki je kljub slabšemu vremenu polno zaseden in v letošnji poletni sezoni beleži podobne rezultate kot lani.
Struktura gostov v gorenjskih turističnih krajih ostaja nespremenjena tudi v avgustu. V Kranjski Gori je tako tujcev približno 85 odstotkov, pri čemer prevladujejo Italijani, Angleži in Nemci, opazen pa je tudi delež gostov iz Belgije, Francije in Izraela. Za Bohinj velja, da je tujih gostov 75 odstotkov, od tega največ nemških, angleških, nizozemskih in italijanskih.
Na Bledu je že tradicionalno 96 odstotkov tujih gostov, spremembe pa se kažejo v upadu števila nemških gostov. Nasprotno pa je v porastu število gostov iz Belgije, Velike Britanije, Rusije in ZDA.
Na Zavodu za pospeševanje turizma Bled so poudarili, da bi morala Slovenija na nacionalni ravni narediti več za pridobitev gostov tudi iz drugih držav, na primer Španije in skandinavskih držav. Medtem ko je bil julij za Bled, ki je lani beležil rekordno poletno sezono, precej slabši od lanskega, pa je bil za Bohinj precej boljši. Število nočitev se je namreč povečalo kar za tri odstotke. Razlog za takšno izboljšanje vidijo predvsem v povečanih aktivnostih turističnega gospodarstva in boljšemu trženju.