
Aeroflot sicer leti v Moskvo, Air France v Pariz, Air Montenegro v Podgorico, Air Serbia v Beograd in Niš, easyJet v London na Gatwick, flydubai v Dubaj, LOT Polish Airlines v Varšavo, Lufthansa v Frankfurt, Swiss International Airlines v Zürich, Transavia v Amsterdam in Turkish Airlines v Istanbul.
Ker pa lahko prihaja do sprememb pri napovedi in izvedbi letov, potnikom svetujejo, naj se za točne informacije o možnostih letov v realnem času pozanimajo na spletnih straneh prevoznikov ali na prodajnih mestih, kjer so kupili letalsko vozovnico, opozarjajo pri Fraportu, ki upravlja z letališčem Jožeta Pučnika Ljubljana.
Kot pravijo, je bil tudi v preteklem letu letalski promet zaznamovan z omejitvami pri prehodih meja in z drugimi omejitvenimi ukrepi z namenom zajezitve epidemije koronavirusa. Kljub počasnemu sproščanju omejitev pri potovanjih doma in po svetu sta se predvsem v drugi polovici leta povpraševanje in ponudba letov na ljubljanskem letališču okrepila, poudarjajo. V najbolj prometnih mesecih, kot sta julij in avgust, je ljubljansko letališče s svetom povezovalo 17 rednih letalskih prevoznikov, pomemben delež prometa pa je bil poleti ustvarjen tudi s pomočjo čarterjev.
Lansko leto so na ljubljanskem letališču našteli 430.943 potnikov, kar je 47,6 odstotka več kot leta 2020. Tovorni promet je z 28.383 tonami glede na leto 2020 poskočil za 22,6 odstotkov, še dodajajo.
Osrednji dogodek in velika pridobitev preteklega leta je bila otvoritev novega, 23 milijonov evrov vrednega, potniškega terminala, zaključujejo.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.