Na mariborskem okrožnem sodišču je stekel postopek v zasebni tožbi nekdanjega svetovalca in člana uprave Palome Uroša Krapše zoper zdaj že nekdanjo članico uprave Palome Matejo Perger. Očita je žaljive izjave v članku v Financah, ki je bil objavljen 16. julija lani.
Pergerjeva, ki je bila v času objave članka še predsednica uprave v sladkogorski tovarni papirja, je v članku med drugim povedala, da so v Palomi že dlje časa ugotavljali, da Krapša, ki je bil v upravi zadolžen za kontroling, ne opravlja svojega dela. "Najprej je nasprotoval predlogu uprave, katere član je, za investicijo v Šentilju. Sedaj pa se je lotil tudi drugih oblik osebnega okoriščanja. Zaradi tega smo zadevo predali ustreznim preiskovalnim organom," je takrat izjavila Pergerjeva.
Po mnenju Krapšovega odvetnika Borisa Milete je šlo za žalitev njegovega klienta. Njena ovadba je pozneje padla, in medtem ko je sama ostala v podjetju, je Krapša ostal brez službe, zato v zasebni tožbi od Pergerjeve zahteva 10.000 evrov odškodnine in opravičilo za izrečene besede.
Pergerjeva, ki je sodišču med drugim navedla, da njena trenutna plača znaša okoli 10.000 evrov bruto oz. približno 5.200 evrov neto, je po razpravi zavrnila kakršnokoli krivdo, kar bo, če bo potrebno na sodišču tudi dokazala, saj naj bi vlagatelj tožbe v obtožnici njene izjave vzel iz konteksta.
Delavci opozarjajo na nujnost dokapitalizacije
Medtem pa je Svet delavcev Palome v informatorju, ki je namenjen vsem zaposlenim, znova izpostavil napačne poteze dosedanjih uprav omenjene družbe iz Sladkega Vrha, zaradi katerih je podjetje danes na robu propada. Kot je poudaril organ, ki ga vodi Jože Korotaj, sicer tudi delavski predstavnik v nadzornem svetu, je dokapitalizacija nujna.
"Brez dokapitalizacije se družbi Paloma in vsem zaposlenim, našim družinskim članom in vsem tistim, ki so povezani s Palomo, kmalu in resnično obetajo zelo slabi časi," so poudarili in dodali, da ni nobenega dvoma, da je na sedanje stanje podjetja poleg nekdanje uprave pod vodstvom Matilde Strasser najbolj negativno in negospodarno s Palomo ravnala prav uprava, ki sta jo pod nadzorom Bojana Pečeta vodila Pergarjeva in Danilo Marin, veliko gospodarske škode pa je še pred tem povzročila uprava Aleša Mikelna.
Sicer pa so predstavniki sveta delavcev v četrtek po telefonu govorili s prvim možem Kapitalske družbe Urošem Rožičem, ki naj bi jim ustno zagotovil, da v Palomi ne bo prišlo do črnega scenarija, enako informacijo pa naj bi jim potrdil tudi direktor Slovenske odškodninske družbe Marko Pogačnik.
Kot poudarjajo, z ustnimi zagotovili doslej nimajo najboljših izkušenj, zato bodo prihodnji teden skupaj s sindikatom Paloma Pergam na novinarski konferenci javnosti sami predstavili problematiko Palome.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.