Po poročanju ameriške tiskovne agencije AP večina ministrov namreč meni, da je zalog načrpane nafte na trgu zaenkrat dovolj.
Kot je znano, je pritisk na OPEC, da zviša količino dnevno načrpane nafte, že zmanjšala torkova ponudba Iraka, da takoj in brezpogojno dovoli vstop mednarodnim inšpektorjem za nadzor nad orožjem za množično uničevanje. Ponudba Iraka je povzročila tudi znižanje cen nafte na svetovnih trgih, ki se bo po mnenju nekaterih strokovnjakov znižala od dva do štiri dolarje na sod. Proizvajalke OPEC si prizadevajo, da bi se cena nafte gibala v razponu od 22 do 28 dolarjev za sod.
Države uvoznice nafte, med njimi tudi ZDA, so si prizadevale za večje zaloge nafte, saj so analitiki v primeru vojaškega napada ZDA na Irak pričakovali, da bodo proizvajalke nafte zmanjšale izvoz. Nafta se je zaradi te možnosti v zadnjih nekaj tednih tudi močno podražila. Strahove pred morebitnim zmanjšanjem izvoza nafte je sicer nekoliko omilila ponudba Iraka, ki pa so jo v ZDA označili za taktiko zavlačevanja.
Članice OPEC so Alžirija, Indonezija, Iran, Irak, Kuvajt, Libija, Nigerija, Katar, Savdska Arabija, Združeni arabski emirati in Venezuela.