Gospodarstvo

MF Global denar komitentov mešal z lastnimi sredstvi

New York, 01. 11. 2011 16.34 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Posredniška hiša MF Global ni ločevala denarja svojih komitentov od svojih lastnih sredstev, kažejo izsledki revizije bančnih regulatorjev. Banka je v težave zašla zaradi kupovanja dolžniških papirjev problematičnih držav evroobmočja.

MF Global
MF Global FOTO: Reuters

Zakon posredniškim hišam nalaga, da morajo sredstva komitentov hraniti ločeno od svojih lastnih sredstev. V izjavi Commodity Futures Trading Commission in CME Group, objavljeni danes, sta regulatorja zapisala, da je MF Global kršil prav ta zakon, poroča BBC.

''CME je ugotovil, da MF Global ni deloval v skladu z določili Commodity Futures Trading Commission in zahtevami CME glede ločevanja sredstev komitentov,'' je v izjavi zapisal izvršni direktor CME Craig Donohue.

MF Group po celem svetu zaposluje 2000 ljudi, od tega 600 v Londonu. Na sodišče je predlog stečaja podjetje vložilo včeraj. Gre za posebno obliko stečaja, t. i. enajsto poglavje, ki podjetju omogoča reorganizacijo, a mora vse poteze odobriti pristojno sodišče.

Po besedah prvega moža MF Globala Johna Corzinea je podjetje v težave spravilo vlaganje v italijanske, španske, belgijske in irske obveznice. V omenjene obveznice je MF Global vložil 6,3 milijarde dolarjev.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (3)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User475943
02. 11. 2011 09.24
S kupljenimi naslovi na najbolj znanih privatnih šolah po svetu,se ti kravatarji in belosrajčniki igrajo z našo sedanjostjo in prihodnostjo.Lahko se je igrati s tujim denarjem in s špekulacijami na borzi mastno zaslužit ali mastno izgubit.V prvem primeru si razdelijo pogačo izbranci,v drugem primeru pa plačajo davkoplačevalci.
Maady
01. 11. 2011 17.17
Nekdo je zapisal, Ekonomistom bi morali pobrati diplome kot Pijancem izpite, Doktoratov ali magisterijev pa ne bi smeli dobiti saj so to znanstveni nazivi ne pa nagrada za neko kvazi teorijo... Znanstveni naziv Doktor podeljevati za vede kot so ekonomija in ostale oslarije je tako kot bi Žabo izvolili za miss sveta.
kim llsung
01. 11. 2011 16.56
pohlep je nevaren ker te unici