Predlog za uvedbo postopka prisilne poravnave je vložila Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB), v Meji Šentjur pa mu niso nasprotovali, je razvidno iz sklepa o začetku postopka prisilne poravnave, objavljenega na spletnih straneh Ajpesa.
Podjetje Meja Šentjur se pod tem nazivom pojavlja od leta 1989, pred tem je delovalo v sklopu Kmetijskega kombinata Šentjur. Njegova glavna dejavnost je proizvodnja jajc in reja perutnine, ukvarja se tudi s pridelavo jabolk in žitaric.
Leta 2019 je podjetje ustvarilo 9,4 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je deset odstotkov več kot leto prej. Čisti dobiček je bil ob tem z le nekaj več kot 2000 evrov bistveno manjši kot v letu 2018, ko ga je bilo za 289.042 evrov, je razvidno iz poročila o lanskem poslovanju.
Direktor Roman Gregorn, ki se je medtem že poslovil s položaja, je v poročilu o poslovanju v letu 2019 lastnike pozval k ustrezni finančni podpori investicijam, ki se po njegovi oceni v podjetju iz različnih razlogov ne uresničujejo z želenim tempom in sledeč konkurenci.
Konec lanskega leta je bila 96,8-odstotna lastnica Meje Šentjur družba PSZ v stečaju, od letošnjega septembra pa ima ta delež v lasti družba Altius s Ptuja. Medtem se je zamenjalo tudi vodstvo podjetja, in sicer se je nadzorni svet oktobra seznanil z Gregornovo izjavo ter za novega direktorja imenoval Mitja Križaja.
Meja Šentjur s 64 zaposlenimi je imela konec lanskega leta za skupaj 2,4 milijona evrov posojil, vrednost vpisanih hipotek na nepremičninah pa je znašala 6,6 milijona evrov. V letošnjih razmerah covida-19 je zaenkrat uspevala poslovati razmeroma normalno in Gregorn je pričakoval, da posledice epidemije ne bodo imele pomembnega negativnega vpliva na poslovanje v letu 2020.

KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.