Vodstvo Leka se je zelo odločno postavilo na stran Novartisa. Je pa takšna objava mnenja uprave v svetu nekaj običajnega?

To, da se uprava podjetja jasno opredeli do prevzemne ponudbe, je v svetu nekaj povsem običajnega. Slovenski zakon o prevzemih celo zahteva, da se uprava izjasni, ali podpira ali nasprotuje prevzemu ter pove, ali bodo člani uprave delnice prodali. Menim, da je izjava uprave Leka korektna in glede na predhodni razvoj dogodkov povsem pričakovana.
Katera ocena vrednosti Lekovih delnic je po vašem mnenju bliže resnici? Ponujenih 95 tisoč ali 120 tisoč, ki se pojavlja v raznih komentarjih?
Po projekcijah, ki sem jih sam opravil se cena giblje med 88.000 in 150.000 tolarjev za delnico, odvisno od metode vrednotenja. Sam menim, da je dosegljiva cena okoli 105.000 tolarjev in da je mogoče, da se bo posel sklenil med 100 in 110 tisoč tolarji za delnico, a to ni nujno.
Ocene vrednosti delnic so seveda odvisne tudi od prihodnosti generične farmacevtske industrije. Ali držijo napovedi, da naj bi se ta znašla v veliki krizi?
Po mojem mnenju temu ne bo tako, saj so državni sistemi zdravstvenega zavarovanja zelo napeti in države bodo težile k temu, da se bodo uporabljala cenejša zdravila, kar generična so. Problem pa je, da proizvajalci originalnih zdravil vlagajo tožbe proti generičnim proizvajalcem in da se lahko posamezna podjetja znajdejo v krizi, če takšne tožbe uspejo.