Razstavni del prireditve je spremljalo več kot 70 dogodkov za najširši krog uporabnikov, poslovneže in strokovnjake ter šolajočo mladino in učitelje. Prireditev je po prvih podatkih organizatorjev obiskalo okrog 8500 obiskovalcev, s čimer so se uresničile njihove napovedi o podvojitvi števila obiskovalcev lanskega Teleinfosa, ki se ga je udeležilo 4500 obiskovalcev.

Najširšemu krogu uporabnikov so bili letos namenjeni izobraževalni seminarji, delavnice (mobilni internet, prenos videa, slike in zvoka, MMS), zabavne vsebine ter samostojne predstavitve razstavljalcev. Poslovneži in strokovnjaki so se lahko udeležili dveh plačljivih konferenc. Poslovna konferenca s forumom je poskušala predstaviti prihajajoče izzive na telekomunikacijskem trgu, tehnološka konferenca pa je minila v duhu konvergence telekomunikacijskega in računalniškega sveta. Šolajoča mladina in učitelji so imeli na voljo več izobraževalnih predavanj, ki so bila razvrščena v naslednje programske sklope: mobilne telekomunikacije, internet, internetna televizija, e-izobraževanje, e-država, informacijska družba in trendi v telekomunikacijah.
Posebne pozornosti so bili deležni študentje, za katere je bila organizirana študentska konferenca oz. predavanja posameznih fakultet o e-izobraževanju, mobilnih in širokopasovnih komunikacijah. Predstavljeni so bili tudi programi EU za študij in študentske prakse v tujini. Študentje iz različnih fakultet pa bodo v ustvarjalni delavnici z naslovom Telekomunikacije in prosti čas predstavili svoje kreativne projekte, ki imajo svoj trženjski načrt in so ekonomsko upravičeni.
Razstavljalci so na letošnji prireditvi predstavili več telekomunikacijskih novosti, ki so že ali pa bodo kmalu zaživele: brezžični širokopasovni dostop do interneta WLAN, eFoto, e-storitve države, integracija video prenosov v optični sistem, IP telefonija, jezik XML, e-zdravstvene storitve, mobilni internet, pisarna in video prenos, MMS, spletne igre, UMTS in številne druge storitve.
Poslanstvo letošnje prireditve, ki je potekala pod sloganom Prava povezava, je bilo po besedah organizatorjev predstavitev najnovejših dosežkov na področju telekomunikacij, ki prispevajo k razvoju slovenskega gospodarstva in informacijske družbe, ponujajo poslovne priložnosti in izboljšujejo kakovost življenja. Telekomunikacije namreč danes omogočajo vedno več storitev in povezovanje na vseh ravneh, prav zato je Teleinfos poskušal prikazati pravo povezavo omrežij in tehnologij, ljudi in organizacij, znanja in rešitev ter vsebin in tehnologij. Glavni cilji prireditve pa so bili predstavitev najnovejših trendov, promocija najširše uporabe telekomunikacij in informacijskih tehnologij, izobraževanje, vzpodbujanje inovativnosti in navezovanje poslovnih stikov.
Med odmevnejšimi dogodki so bili okrogla miza z naslovom Klik za stik, ki je bila namenjena slovenskim občinam in e-poslovanju ter foruma z naslovoma Trg telekomunikacij in Poslovni izzivi telekomunikacij. Na slednji je minister za informacijsko družbo Pavel Gantar povedal, da gre razvoj na področju informacijske tehnologije v smeri združevanja različnih tehnologij za prenos podatkov in informacij, pri čemer pa prihaja do razhajanja mnenj glede vsebine, ki bo posredovana po teh telekomunikacijskih kanalih. Država na tem področju po njegovih besedah podpira prenose pedagoško-nekomercialne vsebine, ki je uporabnikom dostopna brezplačno, medtem ko komercialno vsebino prepušča zainteresiranim podjetjem, ki z njo tudi služijo.
Na forumu o trgu telekomunikacij pa je direktor agencije za telekomunikacije, radiodifuzijo in pošto Nikolaj Simič povedal, da bo treba med vsemi akterji na slovenskem telekomunikacijskem trgu, še posebej na ravni med močnimi nacionalnimi operaterji in vstopajočimi alternativnimi operaterji, pospešiti dialog ter tako olajšati liberalizacijo slovenskega trga telekomunikacij. Sedanje stanje, ko se nestrinjanje med posameznimi operaterji največkrat rešuje z dolgotrajnimi tožbami, namreč ne vodi nikamor. Prav zato bo agencija v prihodnje organizirala posebne forume oziroma sestanke, kjer bo poskušala vzpostaviti primeren dialog med posameznimi telekomunikacijskimi operaterji in ponudniki storitev.