S temi pogoji bi lahko urad nadziral cene za vse proizvode piva, ki jih tržita Pivovarna Laško in Pivovarna Union, prav tako pa bi se Laščani odpovedali sklepanju ekskluzivnih pogodb za vse proizvode piva ter pravici do maloprodaje prodaje preko svojih distribucijskih enot, je dejal Turnšek.

Dodal je tudi, da se bodo Laščani v primeru negativnega odgovora urada pritožili na upravno sodišče. O tem, kaj naj bi laški pivovarji najprej naredili ob morebitnemu prevzemu Pivovarne Union, v kateri so 47,2-odstotni lastniki, je Turnšek odgovoril, da bo o tem odločala skupščina Unionovih delničarjev. Turnšek je še enkrat zavrnil namigovanja, da si želi Pivovarna Laško prodati svojo hčerinsko družbo Radenska, za največjo neumnost pa je označil tudi namigovanja o prodaji Fructala.
Slovenski ekonomist Velimir Bole bo v naslednjih tednih pripravil in uradu predstavil tudi analizo glede dodatnih pogojev, ki dodatno onemogočajo zlorabo nameravane koncentracije med slovenskimi pivovarnama. Kot je Bole v svoji študiji že ugotovil, združitev pivovarn ne bi omogočila trajnejšega znatnega zvišanja cen, saj tisti, ki bi nadzoroval prodajo piva iz Pivovarne Union in Pivovarne Laško, ne bi mogel izsiliti znatnega trajnega zvišanja cen tega piva, kar pomeni, da ne bi mogel za več kot leto dni zvišati cen nad petimi odstotki. Združeni slovenski pivovarni nikakor ne bi mogli zlorabiti svojega položaja na slovenskem trgu pijač in dvigniti cen, saj bi se to poznalo na manjši prodaji izdelkov.
Kot je znano, je direktor urada za varstvo konkurence Andrej Plahutnik pred časom napovedal, da bo urad do konca marca izdal odločbo o skladnosti povezave med Pivovarno Laško in Pivovarno Union.