Peti član uprave je postal belgijec Pierre Van Kiersbilck, Žunič pa je po seji dejal, da je nova uprava bolj uravnotežena z vidika lastniške strukture. Dodal je še, da se nadzorniki veselijo sodelovanja s kolegi iz KBC, saj naj bi kombinacija njihovega in domačega znanja ter izkušenj še bolj krepila banko, ki jo bo vodila neodvisna in visoko profesionalna uprava v interesu lastnikov, komitentov in zaposlenih.
Žunič je med drugim povedal, da bo delovanje nadzornikov temeljilo na načelih korporativnega upravljanja. "Nadzorni svet si bo prizadeval za nadaljnjo krepitev vodilne slovenske banke, ki bo znala pravočasno in ustrezno reagirati na zahteve domačega in tujega okolja in bo tudi sposobna samorefleksije na področju razmerja med tveganji in zmožnosti razvoja banke," je še dodal.
Nadzorniki so se v letošnjem letu, ki bo po Žuničevih napovedih zelo dinamično, znašli pred novimi izzivi, saj je NLB med drugim pred začetkom druge faze privatizacije. NLB bo letos po njegovih besedah nedvomno delovala v bolj zaostrenih konkurenčnih razmerah kot doslej.
Delničarji NLB so na sredini skupščini potrdili nov, 11-članski nadzorni svet, v katerem so poleg Žuniča še Herman Agneessens, Dirk Mampaey, David Michael Truman, Francois Louis Florquin, Victor Pastor, Metka Tekavčič, Zvonko Ivanušič, Igor Kušar, Jože Lenič in Uroš Slavinec.
Pol milijarde evrov za 39 odstotkov
Belgijska skupina KBC je za 34 odstotkov NLB plačala 435 milijonov evrov, Evropska banka za obnovo in razvoj (EBRD) pa 63,97 milijonov evrov za pet odstotkov največje banke v Sloveniji. Kupnino bo država namenila za zmanjšanje javnega dolga, program porabe pa je pripravilo finančno ministrstvo v sodelovanju z Banko Slovenije.
Z današnjim imenovanjem petega člana uprave NLB s strani novega nadzornega sveta, belgijca Pierra Van Kiersbilcka, je bil namreč izpolnjen še zadnji predpogoj za plačilo kupnine. Novi član bo po navedbah predsednika uprave Marka Voljča pokrival področje poslovne mreže in uvajanje produktov življenjskih zavarovanj.