Kot je poudaril generalni direktor Krke Miloš Kovačič, zdravstvo danes brez generičnih izdelkov ne bi moglo delovati, zato so zelo potrebni usposobljeni laboratoriji in ustrezni kadri za področje raziskav in tudi same proizvodnje. Delo na področju razvoja novih farmacevtskih generičnih izdelkov se je v zadnjih letih bistveno spremenilo. Vedno agresivnejši nastop originatorskih in konkurenčnih generičnih podjetij ter zaostreni pogoji, ki jih postavljajo regulatorne oblasti, tako od modernih generičnih proizvajalcev zahtevajo, da vlagajo v razvoj svojih izdelkov vedno več znanja in sredstev.
V Krki pa ne želijo razvijati samo klasičnih generičnih izdelkov, ampak tudi take, ki bodo boljši od konkurenčnih, pri čemer pa morajo izpolnjevati osnovne generične zahteve, predvsem bistveno podobnost z originatorjevim izdelkom. Prav s tem skušajo v Krki na vedno bolj konkurenčnem generičnem trgu svojim izdelkom zagotoviti prepoznavnost in tržno prednost. Kot trdijo v Krki, so prav zato danes tudi inovativno generično podjetje. Pomen generike v svetu po Kovačičevih besedah odraža tudi Novartisov nakup Leka, brez nje pa bi bili tudi v Krki v veliko slabšem ekonomskem položaju.
Član Krkine uprave Aleš Rotar je ob tem dejal, da poteka intenzivni proces investiranja v Krkin razvoj stabilno že zadnjih deset let, ponašajo pa se s 300 strokovnjaki, ki se neprestano izpopolnjujejo. V štirinadstropni stavbi centra so razvojno-raziskovalni laboratoriji za trdne, poltrdne in tekoče farmacevtske oblike, pilotna proizvodnja za razvoj trdnih farmacevtskih oblik, laboratoriji za raziskave morfologije in fizikalnih lastnosti učinkovin ter sektor za upravljanje kakovosti.