Potem ko je v ponedeljek stečajna upraviteljica nekdanjim delavcem Kraškega zidarja razdelila delavske knjižice, se ti od danes lahko prijavijo na zavodu za zaposlovanje. Po stečaju Kraškega zidarja je brez dela ostalo 312 delavcev, večina jih prihaja iz Sežane in okolice.
Ob odpovedi je stečajna upraviteljica Kraškega zidarja Simona Goriup delavcem razdelila tudi izračune terjatev, ki jih bodo morali prijaviti v stečajno maso, je povedal izvršni sekretar sindikata KS 90 Damjan Volf. Na podlagi teh prijav bodo nato upravičeni do izplačila iz jamstvenega sklada, ki naj bi se izvedlo do konca leta.
Nekaterim zaposlenim je Goriupova ponudila zaposlitev za določen čas, med njimi so predvsem tisti delavci, ki so že prej delali v tistih centrih, ki so poslovali z dobičkom, oziroma tistim, ki morajo dokončati določena dela.
Vendar je okrog 25 delavcev Kraškega zidarja do zdaj živelo v samskem domu v Sežani, ki je bil zanje do letošnjega leta brezplačen, je še povedal Volf. Sedaj pa bi radi nekaj iztržili tudi od najemnin, delavci naj bi za bivanje plačevali mesečno po 108 evrov. "Vendar zadnje tri mesece niso plačali nič, saj tudi plače niso dobili," je še poudaril Volf. Ob tem napoveduje sestanek s stečajno upraviteljico, da bi bivajoči v samskem domu vendarle plačevali nekoliko nižje najemnine.
Stečajna upraviteljica Simona Goriup pripravlja potrebne dokumente, iz katerih bo jasno viden obseg premoženja sežanskega gradbinca v stečaju, od tega pa bo odvisno poplačilo terjatev. Sredi novembra se izteče rok, do katerega morajo posamezni upniki prijaviti svoje terjatve do Kraškega zidarja.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.