
Po predlogu naj bi vanj za novo mandatno obdobje imenovali tudi sedanjega predsednika nadzornikov Bogomirja Kovača, ki pa je sporočil, da od kandidature nepreklicno odstopa. Kot je dejal, se njegove ocene glede položaja družbe in njenih razvojnih možnosti bistveno razlikujejo od mnenj nekaterih institucionalnih lastnikov. Zato ocenjuje, da v skladu z novim kodeksom o upravljanju družb v takšnih razmerah ne bi mogel ohraniti zadovoljive neodvisnosti in odgovornosti nadzornika do vseh deležnikov družbe.
Kovač je v sporočilu, objavljenem na spletnih straneh Ljubljanske borze, zapisal, da ne želi sodelovati in prevzemati strokovne ter poslovne odgovornosti pri poslovnih ravnanjih, ki "tlakujejo pot tihega prevzema Droge s strani Kolinske, oškodovanja interesov manjših delničarjev in tveganega razvoja družbe, ki lahko prizadene predvsem zaposlene". Ob tem je pojasnil, da je nakup večjega lastniškega deleža izolske družbe s strani Kolinske legitimna poslovna odločitev, od katere so imeli največje koristi tuji lastniki in domači zasebni posredniki. "Dejansko pa način financiranja takšnega nakupa finančno izčrpava podjetje v ključnem obdobju njenega razvoja," je prepričan Kovač.
Uprava in nadzorni svet Kolinske sta javno upravičila nakup kot začetek združevanja z Drogo, vsi dosedanji ukrepi in ravnanja Kolinske in nekaterih skupnih lastnikov obeh družb pa hkrati dokazujejo, da gre za poskus tihega prevzema izolske družbe, je še zapisal Kovač. "Prvi korak predstavlja prevzem nadzornega sveta na izredni skupščini, drugi pomeni uravnavanje strategije in poslovne politike Droge v skladu z interesi Kolinske. Zadnji korak pa vodi do združitve, ki poleg določenih poslovnih sinergij ponuja predvsem porazdeljevanja stroškov nakupa in drugih finančnih ter poslovnih tveganj," je zapisal Kovač in dodal, da na sedanji stopnji razvoja prisilno združevanje obeh družb veliko bolj koristi Kolinski kot Drogi.
Na koncu je opozoril še na dejstvo, da se nekateri institucionalni lastniki in prikriti akterji celotne poslovne operacije v nasprotju z zakonodajo izogibajo javni ponudbi za prevzem. Tako bodo po njegovem mnenju žrtve zopet manjšinski in mali delničarji. Poleg tega slovenska poslovna praksa pozna že nekaj takšnih primerov v živilski industriji, ko institucionalni delničarji niso ponudili poštene tržne cene, ki bi omogočila ustrezno poplačilo in izstop malim delničarjem Droge, je zaključil predsednik nadzornega sveta Droge.
Predsednik uprave Droge Andrej Božič je danes za izjave nedosegljiv in jih bo zaradi cenovne občutljivosti informacij podal šele po ponedeljkovi skupščini. Poleg Kovača je uprava za člane novega nadzornega sveta predlagala še dosedanja člana Ireno Starman in Radovana Stonič ter Aljošo Valentinčiča z ljubljanske ekonomske fakultete.