
Številni mladi po svetu se soočajo s težavo, da sploh dobijo in nato obdržijo službo. Zaradi zaostrenih razmer na trgu delovne sile in dejstvu, da se upokojitvena starost le še povečuje, pa vse več mladih sploh ne verjame, da bodo kdaj odšli v pokoj.
Najbolj pesimistični so mladi Japonci. Huda gospodarska kriza, staranje prebivalstva in slabe zaposlitvene priložnosti v tej državi so le nekateri od razlogov, zakaj kar 37 odstotkov mladih Japoncev ne verjame, da se bodo kdaj upokojili. Sledijo jim sosedi Kitajci, kjer je 18 odstotkov mladih med 18 in 34 letom starosti prepričanih, da bodo delali do svojega zadnjega dne življenja.

To prepričanje sicer deli kar 12 odstotkov mladih po svetu, kaže raziskava ManPower Group, ki so jo opravili med 19 tisoč mladimi iz 25 različnih držav.
Med najbolj optimističnimi so mladi Španci, kjer jih je 97 odstotkov prepričanih, da bodo lahko uživali brezskrbno starost.
Mladi so leni in neproduktivni? Ravno nasprotno, v povprečju delajo več kot 8 ur na teden
Mladi so sicer pogosto prikazani kot leni in neproduktivni, toda zadnje poročilo, ki so ga objavili na statističnem portalu Statista, kaže prav nasprotno. Današnji mladi delajo dolge ure.
Na svetovni ravni skoraj tri čertrine mladih med 18 in 34 letom dela več kot 40 ur na teden. Največ časa v pisarnah preživijo mladi delavci v Indiji, kjer delajo v povprečju 52 ur na teden. Sledijo jim Mehičani, kjer mladi v službi preživijo v povprečju 48 ur na teden. Delovni teden mladih Američanov in Britancev pa znaša v povprečju 45 oziroma 41 ur.
KOMENTARJI (91)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.