Ob tem se bo sistem upravljanja iz dvotirnega spremenil v enotirnega, zdajšnji 11-članski nadzorni svet in 12-članska uprava pa se bosta skrčila na sedemčlanski kolegij direktorjev.
Kot izhaja iz sklica, ki ga je Gorenje danes objavilo na spletni strani Ljubljanske borze, bo 11 članom nadzornega sveta in 12 članom uprave z dnem vpisa preoblikovanja v sodni register prenehal mandat.
Pri tem bosta zdajšnja člana uprave Gorenja Lan Lin in Čao Liu postala glavna direktorja, zdajšnji predsednik uprave Gorenja Franjo Bobinac pa direktor in predsednik kolegija direktorjev Gorenja.
Zdajšnja nadzornika družbe Jeguo Tang in Šaočian Džia ter član uprave Žiga Debeljak bodo postali direktorji družbe. Zdajšnji predstavnik delavcev v upravi Drago Bahun pa bo postal direktor, ki je predstavnik delavcev. Vsi bodo imeli petletni mandat.
Gorenje, ki je od maja lani v 95,42-odstotni lasti kitajskega Hisense, bo za denarno odpravnino prevzelo poslovne deleže delničarjev, ki nasprotujejo preoblikovanju družbe v družbo z omejeno odgovornostjo. Odpravnina znaša 12 evrov, kolikor je Hisense delničarjem ponudil tudi v prevzemni ponudbi za Gorenje. Nato je novi lastnik delnice Gorenja umaknil z Ljubljanske in Varšavske borze.
Kitajskega vlagatelja, ki je eden največjih svetovnih proizvajalcev televizorjev in gospodinjskih aparatov, je sicer izbrala uprava Gorenja, ki je iskala strateškega partnerja, ki bi družbo podprl pri razvoju.
KOMENTARJI (247)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.