Zaposleni na upravnih enotah že nekaj časa stavkajo in zahtevajo izboljšanje svojega položaja. A to pomeni dodatne zaostanke v postopkih, ki se odražajo tudi v gospodarstvu.
Upravni odbor OZS je danes opozoril, da je zaradi neizdajanja gradbenih dovoljenj namreč ohromljeno poslovanje podjetij s področja proizvodnje in gradnje hiš, ogrožena pa so tudi številna delovna mesta. Dogaja se namreč, da hiš, ki so že izdelane, ne morejo postaviti, ker ni gradbenih dovoljenj. Podjetja so zato že primorana odpuščati delavce oziroma jih pošiljajo na čakanje na delo.
"Da preprečimo uničevanje slovenskega gospodarstva, je treba poskrbeti, da vlada z upravnimi enotami doseže dogovor in da se gradbena dovoljenja nemudoma začnejo izdajati," je bil ob tem oster predsednik Blaž Cvar.
Generalna direktorica GZS Vesna Nahtigal je medtem že prej poudarila, da na Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) niso proti stavki in boju zaposlenih na upravnih enotah za boljše plačilo, a bi si želeli, da bi upravni delavci, od katerih je gospodarstvo odvisno za izvajanja administrativnih postopkov, izvajali vsaj minimum javnih storitev.
Tako kot je zdaj, ni dobro za nikogar, je prepričana Nahtigalova. Na težave pri podeljevanju dovoljenj za prebivanje in delo tujcev po njenih besedah opozarjajo praktično v vseh panogah, saj je slovensko gospodarstvo kot celota iz leta v leto bolj odvisno od tuje delovne sile. Zaradi stavke zaposlenih na upravnih enotah ne morejo zaživeti niti zadnje zakonske spremembe, ki naj bi odpravile zamaške pri podeljevanju teh dovoljenj, je dodala.
V logističnih podjetjih medtem izpostavljajo negativne posledice podaljšanja čakanja na vozniška dovoljenja.
KOMENTARJI (110)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.