Delavci podjetja Mercator- H (Hrvaška) so zaradi neurejenih delovnih razmer in združevanja s podjetjem Getro na slovenskega predsednika uprave Mercatorja Žiga Debeljaka naslovili pismo. Želijo, da jim pomaga in vrne ugled podjetju, še poroča hrvaški časopis Index.hr.

V pismu so zapisali, da ga želijo opozoriti na nenavadne dogodke v Mercatorju. Menijo, da trenutna vladajoča garnitura zelo uničuje ugled in ime, ki si ga je Mercator zgradil na Hrvaškem. Velika večina delavcev je zelo nezadovoljna z odnosom nadrejenih do delavcev. Delovne zahteve so vse večje, v delovnih enotah pa je vse manj zaposlenih, so še zapisali v pismu.
"Ne odobrijo nam prekomernega dela. Prisiljeni smo, da delamo vse proste dni (nedelje), tudi za čas letnega dopusta, bolniške. Pričakujejo, da uresničimo vse naloge in načrte, ki so si jih zastavili. Navkljub temu, da smo jih komaj izpolnili, ko nas je bilo v poslovnih enotah dvakrat več. Vsi čutimo, da smo izdani, nadrejeni pa nimajo niti malo posluha niti volje za konkreten pogovor. Vse, kar lahko od njih slišimo, so samo kritike. Reševanje težav je prepuščeno nam. Pomanjkanje potrošnega materiala nas sili k temu, da se sramotimo pred kupci,“ so zapisali.

Delavci menijo, da je združevanje s podjetjem Getro povzročilo padec Mercatorjevih standardov. Menijo, da Mercator s takšnim poslovanjem ne more napredovati, dobili pa so tudi vtis, da podjetje nekdo namerno ogroža, saj ga najverjetneje nekdo želi poceni prodati. V pismu Debeljaku so še dejali, da je zadnji čas, da se nekaj naredi in se reši, kar je ostalo.
Podjetje Mercator Hrvaška je 18. decembra lansko leto podpisalo sporazum o sodelovanju s podjetjem Getro in dolgoročni poslovni najem 16 trgovin, Mercator pa je prevzel tudi vse delavce. S to potezo je Mercator želel povečati tržni delež na hrvaškem tržišču.
KOMENTARJI (49)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.