Naftne družbe v Mehiškem zalivu, ki dnevno načrpajo približno 600 tisoč sodov nafte in proizvedejo milijon sodov različnih naftnih derivatov, so začasno ustavile proizvodnjo in evakuirale zaposlene. Posledica je bil občuten porast cen črnega zlata. Za 159-litrski sod zahodnoteksaške lahke nafte z dobavo v oktobru je bilo treba v času elektronskega trgovanja v Singapurju odšteti rekordnih 70,80 dolarja.
Območje, ki ga ogroža orkan, je ključnega pomena za ameriško energetsko infrastrukturo. Poleg proizvodnih zmogljivosti za nafto in zemeljski plin se na območju nahajajo še pomembni uvozni terminali, mreža naftovodov in plinovodov ter vrsta rafinerij v ameriških zveznih državah Louisiana in Mississippi.
Četudi bi orkan prizadel proizvodnjo v Mehiškem zalivu in uvoz nafte, imajo ZDA dovolj zalog nafte, a zelo omejene zmogljivosti rafinerij. Zaradi tega bi lahko v tem tednu posledično še bolj porasle cene bencinov, kurilnega olja, kerozina in drugih naftnih proizvodov.
Rast cen nafte zaradi enega najhujših orkanov v Mehiškem zalivu po mnenju analitikov ne bo dolgotrajna, kljub temu ne gre pričakovati, da se bo zviševanje cen nafte in naftnih derivatov umirilo.