Čeprav je nekdanji minister Karl Erjavec odstopil sam, je upravičen do nadomestila, če ne bo našel službe. Vsaj tako veleva zakon, ki nekdanjim poslancem in ministrom omogoča, da imajo po prenehanju mandata pravico do nadomestila v višini, kot je znašala plača v času opravljanja politične funkcije. Sodeč po treh tisočakih neto mesečne plače, ki naj bi jo v povprečju prejemal v letu 2009, mu tako ne uide tri tisoč evrov mesečnega nadomestila, ki ga bo lahko prejemal največ 12 mesecev. Za nadomestilo pa bo seveda moral zaprositi.
Zaradi številnih bonitet, do katerih so upravičeni nekdanji ministri in poslanci, se je v preteklosti pogosto dogajalo, da so nekdanji ministri ali poslanci z nadomestili plač zaslužili celo več kot zdajšnji ministri, v ekstremnih primerih pa so nadomestila včasih povozila tudi plačo samega predsednika vlade. Pri vsem skupaj pa je najbolj ironično dejstvo, da se poslanci pri izkoriščanju te možnosti sklicujejo na zakon, ki so ga sprejeli sami.
Preverite, katere pravice Karlu Erjavcu kot nekdanjemu ministru še pripadajo ter koliko nadomestila bi Karl Erjavec prejel, če bi bil, tako kot vsak navaden državljan, prijavljen na zavodu za zaposlovanje.
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.