Spomladanska smuka na več kot 3 m naravnega snega, razvajanje ob pestrem dogajanju na kaninski smučarski plaži, veličastni objem Julijcev in raziskovanje naravnih lepot v dolini.
Izjemni pogoji za smuko na našem najviše ležečem smučišču Kanin, ki slovi po nepozabnem razgledu na morje, na Bovško v marcu in aprilu privabljajo številne ljubitelje aktivnega oddiha, za katere so turistični ponudniki pripravili še posebej ugodne ponudbe pri nočitvah, smučarskih vozovnicah in športnih aktivnostih. Najbolj priljubljene so tri- in štiridnevne ponudbe, nekateri pa se odločajo za šest- in sedemdnevno aktivno počitnikovanje. Cene ponudnikov so ob tej priložnosti tudi do 38 odstotkov nižje.
Kot pravi direktor ATC Kanin, d. o. o., Simon Klaut, se bo pestro dogajanje na kaninski plaži nadaljevalo tudi v marcu in aprilu. Ljubitelji plesa se bodo na kaninski plaži (2202 m) predajali ritmom sambe na snegu (9. 4. 2011), ljubitelji golfa ne bodo zamudili golf turnirja na snegu (Ski&golf turnir, 16. 4. in 17. 4. 2011). Starodobni smučarji iz različnih evropskih držav bodo v okviru dogodka EMAUS (25. 4. 2011) obiskali smučišče Kanin in nasmejali obiskovalce z različnimi smučarskimi slogi naših prednikov.
Proge na smučišču so razgibane, njihova težavnost pa prilagojena vsem smučarjem. Spomladanska smuka na več kot 3 m naravnega snega zagotavlja ugodne razmere vse tja do sredine maja. Vsak petek, soboto in nedeljo je med 10. in 15. uro organiziran animacijski programi za otroke, radovedneži pa imajo možnost testiranja smuči v Ski test centru.
S SNEGA NA SOČO
Spomladi se prebudi tudi drugo dogajanje v dolini.
POHODNIŠTVO IN KOLESARJENJE DALEČ STRAN OD VELIKIH MEST
Daleč stran od velikih mest, na Bovškem, se čas za obiskovalca ustavi! Žuborenje živahnih voda, mogočnost slikovitih slapov, šumenje neskončnih gozdov vabijo slehernega pohodnika, da si nabere novih moči! Triglavski narodni park, ki je pomemben del bovške občine, razvaja tako pohodnike kot kolesarje z nepozabnimi razgledi in možnostmi za oglede naravnih znamenitosti. Po znameniti Soški poti se lahko podamo z usposobljenim vodnikom, ki pozna skrite in najlepše kotičke doline Trente! Potep ob Soči mimo samotnih domačij in smaragdnih tolmunov je priljubljen navdih fotografov: divja Velika korita Soče, skrivnostni izvir, Trentarski muzej, samotne domačije in mogočni vrhovi, ki se vzpenjajo nad dolino, srečanja z domačini …
VREDNO OGLEDA
Slap Boka – najbolj vodnat slap v Sloveniji, ki svoje vode zbira v pogorju s kraškimi jamami in brezni prepletenega Kanina, prosto pada najprej 106 m, takoj za tem še 30 m globoko. Boka je najbolj vodnat slap v Sloveniji ter med najveličastnejšimi v Evropi. Slap je najmogočnejši v pozni pomladi, ko se zaradi taljenja debelih snežnih plasti na Kaninu prevali v globino tudi do sto ton vode v sekundi.
Slap Virje – slikovit 10-metrski slap, ki široko pada v modrozeleni tolmun potoka Gljun, nedaleč od vasi Plužna. Obiskovalci si ga navadno ogledajo na krožni pohodniški turi v neposredni okolici Bovca.
Muzeja na prostem Ravelnik in Čelo, trdnjava Kluže – dediščina prve svetovne vojne prepleta zgodovino doline Soče, ki jo povezujejo Poti miru v Posočju. Obiskovalci si pogosto ogledajo tudi trdnjavo Kluže in trdnjavo Fort Hermann.
Šunikov vodni gaj – skriti kotiček neokrnjene narave s skrivnostno energijo, vodni tempelj, ki mu nekateri pripisujejo blagodejne energetske učinke.
Velika korita Soče – 750 m dolga in 15 m globoka korita z modrozelenimi tolmuni.