V Sloveniji je bil pred krizo (in očitno tudi po njej) zasidran mit, ki je veleval, da so vse slovenske nepremičnine varna naložba, ki v nedogled raste po 10-odstotni stopnji na leto. Aktualna kriza je ta mit v grobem bolj ali manj popačila. To ljudsko prepričanje, ki ga nekateri nikakor ne želijo opustiti, lahko vsaj delno razloži, zakaj se nekatere slovenske nepremičnine še vedno prodajajo za nerazumne, skoraj že absurdne cene.
Eden od glavnih razlogov, ki ta mit še dodatno izpodbija, pa je kupna moč potencialnih kupcev. Pri povprečni mesečni neto plači, ki je v decembru 2009 znašala malo manj kot 940 evrov, si le redki lahko privoščijo, da za kvadratni meter hiše ali stanovanja odštejejo 2.500 ali 3.000 evrov. Nekdo, ki prejema 940 evrov mesečnega dohodka, mora za 800 tisoč evrov vredno hišo na stran dati kar 851 mesečnih plač – ali bolje rečeno, za tako drago hišo bo moral varčevati približno 70 let.
Kar nekaj, na prvi pogled solidnih nepremičnin, se pri nas prodaja za slab milijon evrov. Zato smo na Cekinu preverili, kakšne hiše bi v enakem cenovnem razponu lahko dobili drugje po svetu. Ugotovitve niso presenetljive, ampak šokantne! Zakaj? Fotogalerija razkrije vse ...
KOMENTARJI (141)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.