
Ljudje, ki avtomobile vzamejo na lizing, vse pogosteje ostanejo brez njih, saj niso več sposobni plačevati obrokov. Na dan lahko tako posebne družbe zasežejo tudi po deset vozil. Vsako vozilo, ki ga je lizinška družba odvzela lizingojemalcu, se najprej temeljito pregleda in oceni za poznejšo odprodajo. V primeru morebitnih poškodb zaseženega vozila (praske, udrtine itd.) se te odpravijo, da vozilo na trgu doseže zadovoljivo ceno, saj je to v interesu tako lizingodajalca kot tudi lizingojemalca. Če so po kakšnem slučaju zgodi, da kupnina od odprodaje presega vrednost dolgovanega zneska, ta presežek pripada lizingojemalcu. Glede na trenutne tržne cene avtomobilov pa je to bolj izjema kot pravilo.
Lizinške hiše ta vozila prodajajo na različne načine, bodisi prek specializiranih prodajalcih bodisi prek lastne prodajne mreže. Kljub temu pa odvzeta oziroma predčasno vrnjena vozila na trgu ne dosegajo drastično nižjih cen v primerjavi s cenami rabljenih vozil. Če želite izvedeti, kako točno poteka postopek zasega ter kaj lizing hiše skrivajo pred našimi očmi, preberite prispevek Se zasegi lizing vozil res dogajajo vsepovprek?
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.