Nadzorniki so na svoji zadnji seji namreč dali upravi še eno možnost, da v desetih dneh v okviru zakona o finančnem poslovanju najde možnosti za nadaljnje poslovanje družbe z možnostjo dokapitalizacije ter z ustreznim soglasjem delničarjev. Glede na zadnje sporočilo delničarjem pa se po mnenju Balohove lahko podjetje izogne stečajnemu postopku le s povečanjem osnovnega kapitala družbe oziroma z dokapitalizacijo.
Največji delničar Jutranjke, podjetje Stanfin iz Ljubljane, je sodelovanje pri dokapitalizaciji napovedal le v primeru konkretnega pregleda poslovanja sevniške družbe, kar pa naj bi uprava odločno zavračala, ter se z delničarji pogovarja le prek odvetnice.
S prijavo na zavodu za zaposlovanje je sicer v začetku maja brez dela ostalo 75 delavk v proizvodnji. V Jutranjki je zaposlitev s tem obdržalo še 83 zaposlenih, in sicer predvsem v režiji in v komerciali, v proizvodnji pa je ostalo le še devet šivilj, kar je praktično pomenilo zaustavitev proizvodnje. Maja so nazaj zaposlili 10 delavk v proizvodnji, do konca junija pa naj bi jih skupaj po načrtih Balohove zaposlili okrog 50.