Hrvaška družba poudarja, da je večkrat opozorila na nezakonito prisvojitev njene lastnine v Srbiji, med drugim tudi bencinskih črpalk Beopetrola.
Za zavarovanje te lastnine bo Ina uporabila vsa pravna sredstva, in sicer tako pri pristojnih organih v Srbiji kot tudi pri vseh mednarodnih ustanovah, so sporočili iz Ine.
Kot trdijo v hrvaški naftni družbi, je prodaja njenega premoženja v Srbiji, vključno z bencinskimi črpalkami na Kosovu, tudi kršitev zakona številka 1999 misije OZN v Kosovu. Zakon uravnava vprašanje upravljanja premičnim in nepremičnim na Kosovu in jasno definira, da se lahko z omenjenim premoženjem razpolaga le, če to podpiše visoki predstavnik generalnega sekretarja OZN. Celoten proces glede prodaje Beopetrola pa naj bi bil nelegalen tudi zato, ker ni niti v skladu s predpisi in zakoni Republike Srbije.
Kot je znano, je rusko naftno podjetje Lukoil zmagalo na mednarodnem razpisu za nakup skoraj 80 odstotkov delnic drugega največjega srbskega distributerja nafte Beopetrol. Lukoil bo za omenjeni paket delnic odštel 117 milijonov evrov gotovine, v družbo bo vložil še dodatnih 85 milijonov evrov za naložbe, v socialni program pa še dodatnih osem milijonov evrov.