Med sedmimi ponudbami za odkup hotelskega podjetja Sunčani Hvar so ponovno tudi Terme Čatež. V ponudbi so zapisali , da bi v Hvar v desetih letih vložili 70 milijonov evrov. Med sedmimi kandidati je med drugimi tudi podjetje nekdanjega hrvaškega ministra Borislava Škegre. Odločitev, kdo bo izbran pa bo znana jeseni. Hrvaška pa se tudi sredi turistične sezone boji, da bo prišlo do razprodaje najlepših delov Dalmacije.
V zadnjem času pa so posebej aktualni nakupi manjših otokov. Nekoč le sanje, danes pa resničnost. Medtem pa je javnost pred časom razburila prodaja otokov Smokvica in Mali Krnjaš. Nova lastnika sta odštela manj kot dva milijona evrov. Ministrstvo za morje in turizem je pohitelo, a zdaj predlog, ki državi zagotavlja predkupno pravico, leži nekje v predalu. Zagreb obljublja tudi strog nadzor nad gradnjami v zaščitenem obalnem pasu, kar pa po prepričanju splitske agencije ne bo ustavilo nakupov, saj se kupci zavedajo, da se bo z vstopom v Evropsko unijo verjetno spremenila zakonodaja- tudi kar se tiče gradnje.
Tujci si bomo svoj otok lahko neposredno kupili po letu 2007. Zaenkrat je največ zanimanja s strani hrvaških podjetji, mnoga pa so le krinka iznajdljivim tujcem. In koliko otoki stanejo? Dobite ga že za milijon in pol evrov, kvadratni meter pa stane od 5 do 40 evrov. Vendar noben otok, vsaj po sedanjih predpisih, ne more biti vaša eksluzivna last - na šestmeterskem pasu pomorskega dobra mora biti dostop do morja omogočen vsem.