
Člani uprave so še Drago Bahun, ki bo skrbel za področje organizacije in kadrov, Franc Košec, ki bo odgovoren za področje razvoja in kvalitete in je direktor enega izmed proizvodnih obratov v Gorenju, Andrej Vizjak, ki Gorenju svetuje že od leta 1992, in Žiga Debeljak, ki velja za preizkušenega poslovnega finančnika, v Gorenju pa bo odgovoren za področje financ in ekonomike.
Prav to področje je v stari upravi vodila Marija Miheljak, ki jo je Bobinac povabil tudi v novo upravo, vendar je zaradi bolezni povabilo odklonila.
Dosedanji predsednik uprave Gorenja Jože Stanič, ki je spomladi letos nadzorni svet obvestil, da ne bo vnovič kandidiral za predsednika uprave, bo v Gorenju ostal do jeseni kot svetovalec, potem pa se bo 1. novembra upokojil. V junijskem pogovoru z novinarji je Stanič, ki ima astmatične težave, povedal, da iz Gorenja ne odhaja razočaran temveč motiviran, saj je podjetje v dobri kondiciji.
Novi predsednik uprave Gorenja Bobinac pa meni, da je Gorenje v zadnjih letih fantastično raslo, bistveno bolj kot konkurenca. Po njegovih besedah so pred Gorenjem ambiciozni cilji, čeprav naslednje petletno obdobje podjetju ne bo ravno naklonjeno. Kljub temu v Gorenju načrtujejo do leta 2006 porast konsolidiranih prihodkov na milijardo evrov, povečanje dobička s sedanjih 18 milijonov evrov na 35 milijonov evrov ter donos prodaje v višini 3,5 odstotka.
Bobinac si tudi želi, da bi se Gorenje do leta 2006 uvrstilo med pet največjih proizvajalcev gospodinjskih aparatov v Evropi, kjer je trenutno na osmem mestu. Prepričan je tudi, da podjetje lahko uresniči omenjene cilje, saj ima v 30 državah uspešno prodajno mrežo z dobro poslovno infrastrukturo, ima tudi ljudi in proizvode, s katerimi lahko konkurira na svetovnem trgu. Ob doseganju zastavljenih strateških ciljev bo treba tudi obvladovati stroške, povečati produktivnost dela ter razviti panevropsko blagovno znamko Gorenja. Nova organizacija dela, katere obrisi bodo znani konec leta, po zagotovilih Bobinca ne bo prinesla posebnih revolucionarnih sprememb.