
S tem je celjsko sodišče potrdilo sodbo tamkajšnjega okrožnega sodišča. Gemagove pritožbe so bile namreč neutemeljene, zato jih je sodišče zavrnilo, je pojasnil predsednik celjskega višjega sodišča Franc Dušej.
Podjetje Gemag je poleg vračila varščine zahtevalo razveljavitev javne dražbe, na kateri je za 500 milijonov tolarjev kupilo Aerodrom Maribor, kot tudi razveljavitev prodajne pogodbe, ki je bila sklenjena pri notarju. Po besedah direktorice Gemaga Nevene Tee Gorjup se za nakup mariborskega Aerodroma ne bi odločili, če bi bili dejansko seznanjeni z vsemi pogoji, predvsem pa z višino amortizacije za uporabo letališke infrastrukture. Stečajni upraviteljici mariborskega aerodroma Majdi Jaki pa je Gorjupova očitala, da ji ni predočila vseh pomembnih dejstev v zvezi z delovanjem letališča, ki bi ji jih morala.
Okrožno sodišče je v postopku, ki je bil končan junija lani, sicer ugotovilo, da navedbe Gemaga o nepoznavanju dejanskih razmer ne držijo, saj je družba poznala vsebino pogodbe o uporabi letališke infrastrukture vsaj leto dni pred javno dražbo. Gemag se je tudi večkrat pred javno državo s posebnimi dopisi, namenjenimi mariborski občini, skušal aktivno vključevati v reševanje težav Aerodroma Maribor.