Do 1. oktobra naj bi število zaposlenih na območju Severne Amerike zmanjšali za 1750, so sporočili iz drugega največjega ameriškega proizvajalca avtomobilov.
Napovedano ukinjanje delovnih mest bo prizadelo približno pet odstotkov od 35.000 zaposlenih v ZDA in Kanadi. Že v aprilu so v Fordu zmanjšali število zaposlenih za 1000. V naslednjih mesecih pa bodo za svoja delovna mesta trepetali tudi zaposleni drugod po svetu, saj so iz koncerna sporočili, da "preverjajo možnosti znižanja stroškov delovne sile izven Severne Amerike". Tudi vodstvo želi prispevati svoj delež k sanaciji koncerna, zato se je odreklo dodatkom na uspešno delo.
Kljub varčevalnim ukrepom pa v Fordu pričakujejo, da se bo dobiček še zmanjševal. Že aprila je podjetje presenetilo finančne trge z napovedjo, da se bo dobiček na delnico z 1,75 do 1,95 dolarja zmanjšal na 1,25 do 1,50 dolarja.
Tako kot največji ameriški proizvajalec avtomobilov General Motors se tudi Ford sooča s spreminjanjem okusa kupcev avtomobilov. Predvsem po športnih terenskih vozilih namreč zaradi visokih stroškov za gorivo ni več povpraševanja. Poleg tega je moral Ford finančno pomagati svojemu glavnemu dobavitelju Visteonu, da bi ga rešil pred stečajem.