Zaradi enakega razloga je bil kaznovan tudi ameriški koncern Archer Daniels Midland, ki bo moral v blagajno Evropske unije vplačati 39,6 milijona evrov, medtem ko bo ameriško podjetje Haarmann&Reimer, ki je sicer v lasti Bayerja iz Leverkusna, "olajšano" za 14,2 milijona evrov.
Citronska kislina je ena izmed najbolj razširjenih kislin oziroma konzervans, ki ga uporabljajo v številnih brezalkoholnih pijačah ter v konzervirani hrani, kot so na primer džemi, sladice, pripravljene na podlagi želatine, in vloženo sadje. Evropska komisija je družbi Hoffmann-La Roche že pred 14 dnevi naložila plačilo rekordno visoke globe v višini 462 milijonov evrov zaradi kartelnega dogovora o cenah vitaminskih preparatov.

Komisija je obenem oglobila tudi tri luksemburške pivovarne, ki naj bi se povezale z namenom, da bi s svojega tržišča izrinile konkurenco. Skupaj morajo plačati 448.000 evrov kazni, največji delež (400.000 evrov) pa bo morala plačati najbolj znana luksemburška pivovarna Bofferding. Med pivovarnami, ki naj bi si kartelno razdelile tržišče, je tudi družba Brasserie de Luxembourg Mousel-Diekirch SA, v lasti belgijskega Interbrewa, ki pa ji Bruselj zaradi sodelovanja v preiskavi ni naložil plačila kazni. Kartel, ki je obstajal od leta 1985 pa do lani, ko je komisija začela preiskavo, je kršil pravila EU o konkurenci, saj je želel doseči trajne in monopolistične dogovore o dobavi piva za hotele, kavarne, restavracije in grosiste.