"Za Engrotuš rast samo z gradnjami, čeprav delajo trenutno pri 30 projektih, ne bi bila več dovolj hitra, zato smo letos začeli s prevzemi drugih družb," je za prilogo Gospodarskega vestnika Trgovina povedal direktor družbe Aleksander Svetelšek.
Domžalska družba Vele je bila zanimiva zaradi svojega položaja in lokacij tam, kjer celjskega trgovca ni. Za Vele so odšteli od šest do sedem milijard tolarjev, sicer pa nameravajo do januarja prevzeti 21 trgovin market programa.
Čez kak mesec ali dva se bo začela prenova celotne mreže Velejevih marketov. V njih bodo uvedli tudi svoje standarde, tako da bo tudi notranji videz trgovin tak kot v vseh Tuševih trgovinah. "Nekatere Velejeve trgovine bomo prevzeli, nekatere pa bomo ponudili v franšizo," pojasnjuje Svetelšek.
Meni, da Domžale - Velejeva blagovnica v Domžalah je prinašala velik del prihodka - niso preveč zasičene in tvegane. Tam imata svoje centre tudi Mercator in Spar. Povedal je, da so ocenjevali, da se bo promet v Velejevih prodajalnah povečal za 30 odstotkov, a se je v prevzetih trgovinah povečal že med 60 in 80 odstotki, čeprav trgovin še niso prevzeli.
Engrotuš ima sedaj 86 franšiznih prodajaln, marketov in supermarketov Engrotuš je 46, poleg tega imajo še štiri prodajalne cash and carry in 16 drogerij. Vele ima 32 enot, od tega štiri diskonte, Preskrba pa ima 16 marketov.
V Engrotušu je zaposlenih 2700 ljudi, v koncernu Tuš pa 4100 ljudi. V koncernu Tuš so Engrotuš, Vele skupaj s Preskrbo, Metro, Izbira Laško. Promet Engrotuša bo 85 milijard tolarjev, skupaj pa bo približno 120 milijard tolarjev prometa. Letna investicijska moč koncerna znaša od 12 do 14 milijard tolarjev.