Na področju zmanjševanja toplogrednih plinov je eden izmed zastavljenih ciljev Evropske unije (EU) med drugim tudi 20 milijonov električnih vozil na svetovnih cestah do leta 2020. Medtem ko se v Sloveniji trg električnih vozil zaganja zelo počasi, šteje na globalni ravni trenutni vozni park električnih vozil 180.000 enot, kar krepi optimizem za doseganje zastavljenega cilja in po drugi strani ponuja zelo veliko poslovnih priložnosti v mnogih gospodarskih panogah, ki pri nas še niso izkoriščene. Lani se je prodaja električnih vozil na svetovni ravni glede na leto 2011 več kot podvojila. Na Norveškem je bil na primer delež prodaje električnih vozil v tretjem četrtletju že 3,7-odstoten, kar je prodajalcem prineslo že kar nekaj realnega zaslužka.
Med prednosti električne energije, ki vsekakor zmanjšuje energetsko odvisnost EU, sodi tudi možnost njenega pridobivanja iz različnih obnovljivih virov, zato se privlačnost električnih vozil kljub nekaterim pomislekom vse bolj veča. Veča pa se tudi njihova učinkovitost.
Primerjava s stanjem izpred desetletja kaže, da se je v zadnjem času učinek električnih vozil glede na porabo primarne energije radikalno spremenil. Leta 1998 je bila namreč poraba primerne energije električnega avtomobila v primerjavi z avtomobilom z motorjem na notranje zgorevanje za 30 odstotkov večja, že leta 2008 pa je primerjava pokazala za 25 odstotkov manjšo porabo.
Glede na vse to gre z gotovostjo trditi, da bo v nekaj prihodnjih letih tako ali drugače zaživel trg električnih avtomobilov tudi v Sloveniji. Zato ne bodite nepripravljeni. Spoznajte možnosti, ki jih električna mobilnost prinaša za učinkovitejše vodenje voznih parkov in odločno večanje učinkovitosti podjetij z zmanjševanjem operativnih stroškov logistike in vsega, kar je s tem povezano. Udeležite se prihajajočega seminarja Energetsko učinkovita E-MOBILNOST in nove poslovne priložnosti, ki bo 23. maja 2013. Več o programu seminarja si lahko preberete tukaj.