
Na razpis za sanacijo vodovodnega sistema na Onkološkem inštitutu Ljubljana sta pravočasno prišli ponudbi podjetij Tames in Kovinar Kočevje. Tames je ceno postavil pri 7,81 milijona evrov, Kovinar Kočevje pa 6,97 milijona evrov. Hkrati pa je ministrstvo prejelo zahtevo za revizijo, ki jo je vložilo podjetje Strix.
Zahtevek za revizijo sicer ni predstavljal ovire za to, da so danes na ministrstvu za zdravje odpirali ponudbe. Ptujsko podjetje Tames je oddalo ponudbo za sanacijo v višini 6.404.551 evrov brez davka na dodano vrednost (DDV) oz. 7.813.553 evrov z DDV. Kovinar Kočevje pa je ponudil posel za 5.716.640 evrov brez DDV oz. 6.974.301 evro z DDV.
Razpisna komisija bo zdaj obravnavala zahtevek za revizijo, nato pa bodo pregledali ponudbe, ali vsebujejo vse zahtevane razpisne pogoje. Nato se bodo odločali o izbiri ponudnika. Že zdaj pa je jasno, da bančne garancije ne bodo zadostovale za sanacijo inštituta, saj je teh ostalo za 2,14 milijona evrov.
Vodovodno omrežje na inštitutu bo predvidoma v celoti zamenjano do konca prihodnjega leta. Zamenjati je treba celoten vodovod. To pomeni 15.000 metrov cevi, od katerih je 80 odstotkov napeljanih nad ometom. Med potekom del se bodo bolniki na inštitutu še vedno zdravili, večjih selitev zaradi tega ne načrtujejo.
Onkološki inštitut ima sicer težave z vodovodom vse od selitve v novo stavbo leta 2007. Večkrat je bila zato v vodi prisotna legionela, zaradi česar so morali izvajati toplotne in klorne šoke, na pipah pa imajo tudi nameščene filtre. Leta 2009 so v vodi odkrili tudi povečano prisotnost železa in cinka.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.