
Na nemškem telekomunikacijskem podjetju Deutsche Telekom (DT) informacije o morebitne vstopu na slovenski trg za današnjo izdajo Dela niso želeli uradno komentirali, na Telekomu Slovenije pa so o morebitnem sodelovanju ali celo pogovorih z DT dejali le, da se z nemškim podjetjem pogovarjajo le na ravni tekočega sodelovanja, kot z vsakim drugim operaterjem, s katerim imajo medsebojno poslovanje.
Gre za najpomembnejši strateški interes
Srednje- in vzhodnoevropska regija ostaja za DT najpomembnejši strateški interes. Kot je za nemški Die Zeit povedal član uprave Karl-Gerhard Eick, DT najbolj zanimajo trgi, na katerem vladajo državni telekomi, med njimi tudi slovenski, zato pozorno spremljajo, kako se v tej regiji odvija privatizacija in ocenjujejo, kateri nakupi bi se najbolje vključili v delovanje skupine.
Direktor sektorja za storitve v hrvaškem telekomu, ki je del DT, Manfred Ohl pa v pogovoru za Delo ni niti zanikal niti potrdil prihoda nemškega telekoma na slovenski trg prihodnje leto. Dejal je le, da je slovenski telekom za DT zelo zanimiv, saj je nemški telekomunikacijski velikan, ki je v soseščini že pustil kar nekaj odtisov, zdaj spet dovolj močan, da lahko razmišlja o novih nakupih in to tudi počne.
Zanima jih udeležba na trgu
Sicer pa je za DT pri odločitvi za vstop v nek državni telekom najpomembnejše vedno vprašanje, kaj je naprodaj. "Vedno vas zanima udeležba na trgu, ki ima potenciale za razvoj," je povedal Ohl. Na vprašanje ali DT bolj zanimajo nakupi večinskega deleža telekomov ali pa so pripravljeni tudi na partnersko sodelovanje z državo, je Ohl dejal, da ni posebnega pravila. Naložbe nemškega telekoma v srednji in vzhodni Evropi pa so, tako Ohl, donosne.