
Podjetje s sedežem v teksaškem Round Rocku si je tako zopet zagotovilo vodilno mesto med ponudniki osebnih računalnikov, s katerega ga je za kratek čas izrinil Hewlett-Packard, potem ko se je združil s podjetjem Compaq Computer.
Prihodek ameriškega velikana se je v enakem primerjalnem obdobju zvišal za 22 odstotkov na 9,1 milijarde dolarjev. Podjetje je kar 80 odstotkov svojega prihodka ustvarilo s prodajo osebnih računalnikov, 20 odstotkov pa s prodajo serverjev, izdelkov za shranjevanje podatkov in drugih proizvodov. Ameriški Dell je 72 odstotkov svojega prihodka zabeležil v Severni in Južni Ameriki, 19 odstotkov v Evropi ter devet odstotkov v azijsko-pacifiškem prostoru.
V devetih mesecih je prihodek ameriškega proizvajalca računalnikov v primerjavi z enakim lanskim obdobjem narasel za 11 odstotkov na 25,7 milijarde dolarjev, dobiček pa se je v enakem primerjalnem obdobju zvišal za 15 odstotkov na 1,5 milijarde dolarjev.
Direktor podjetja Michael Dell v četrtem četrtletju pričakuje, da se bo prodaja v primerjavi z enakim lanskim obdobjem zvišala za 23 odstotkov, prihodek pa naj bi se v zaključnem četrtletju v primerjavi z lanskim zadnjim četrtletjem zvišal za 20 odstotkov na skoraj 9,7 milijarde dolarjev.