Oškodovani delavci Gradbenega podjetja Grosuplje so na ministra za pravosodje in javno upravo Senka Pličaniča naslovili pismo, v katerem opozarjajo na številne nepravilnosti pri stečaju omenjenega podjetja. Menijo, da so žrtve zrežiranega stečaja in ignorance, poroča informativna oddaja 24UR.
Hasan Karajić, ki je v podjetju preživel 42 let, je v pismu zapisal, da so kot laiki šibka stranka, brez denarja za odvetnike in posledično žrtve zrežiranega stečaja, tudi žrtve ignorance. "Delovanje gospe stečajne upraviteljice, vseh povezanih v stečaju in vse razkrite postopke razumem kot totalen polom pravne države," dodaja.
Stečajna upraviteljica je Melita Butara, sodu pa je izbilo dejstvo, da GPG delavcem dolguje 2,6 milijona evrov, na drugi strani pa omenjena upraviteljica ne zna pojasniti, kako in zakaj je podjetju Deos oprostila plačilo milijona evrov v stečajno maso. "Nam še vedno ni jasno, kako ti ljudje s takimi preprostimi številkami manipulirajo in upajo, da jih nihče ne bo odkril," je šokiran Karajić, ki je svoje življenje posvetil podjetju GPG.
Stečajna upraviteljica Butara ni želela pred kamero, informativna oddaja 24UR pa poroča, da naj bi zdaj podjetju Deos brez javne dražbe še prodala elitne prostore v Kristalni palači.
Deosova nadzornica in največja lastnica Alenka Žnidaršič Kranjc je novinarju 24UR, ki je želel njen odziv na pismo in nekatere druge navedbe, dejala, da je v tujini, tako da njenih pojasnil ni dobil.
Karajić za konec v pismu ministru Pličaniču zapiše: "Na eni strani se dogaja ulica, ker je pojmovanje opeharjenega naroda prišlo do dna, na drugi strani so morala in etične vrednote vladajočih elit že dolgo pod dnom."
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.