Zaradi nezadovoljstva nad napovedano zamenjavo članov nadzornega sveta in posledično najverjetneje tudi uprave Luke Koper so se ob 11. uri delavci sešli na protestnem shodu pred vhodom v luko. Ni šlo sicer za stavko, saj dela niso prekinili, pač pa so se pridružili vseevropskemu protestu pristaniških delavcev.
Kot je na sredini novinarski konferenci poudaril predstavnik sindikata žerjavistov in član nadzornega sveta Luke Koper Mladen Jovičić, je Luka Koper lani dobro poslovala. Tako po njegovih ocenah ni nikakršnega razloga za zamenjavo članov nadzornega sveta ali uprave, saj dobro delujeta.
Delavci se zamenjave bojijo predvsem zato, ker naj bi po njihovih besedah na nadzorniške stole sedli ljudje, ki so po Jovičićevih besedah povezani s Slovenskimi železnicami. Tako bi država lažje povezala Luko Koper in Slovenske železnice v holding in ga pozneje prodala.
Kritičen je bil tudi do Mestne občine Koper, ki naj bi po njegovem mnenju "želela Luko Koper kar zapreti", saj naj bi močno obremenjevala okolje. Ob tem pa se na koprski občini ne zavedajo, da "ne trpimo z Luko Koper, pač pa živimo od Luke Koper."
Jovičić je poudaril še, da je država oziroma Slovenski državni holding (SDH) v njenem imenu zahteval visoke poslovne rezultate, ki so jih večinoma dosegli in presegli, saj so poslovanje v letu 2016 zaključili kot tretje najboljše evropsko pristanišče.
V petek bo sicer skupščina Luke Koper, ki bo po pričakovanjih in izkušnjah iz minulega leta precej razburljiva. SDH namreč med drugim predlaga zamenjavo predsednice nadzornega sveta Alenke Žnidaršič Kranjc in nadzornice Elen Twrdy, možna pa so tudi še presenečenja na sami skupščini. Vse to pa po pričakovanjih odpira pot menjavi uprave.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.