Infond Holding je umaknil tožbo proti Pivovarni Laško, s katero je dokazoval ničnost “stopniščne” skupščine družbe. "Glavni protagonist se je umaknil iz samega postopka, kar pomeni, da z majsko skupščino ni nič narobe," je potrdil predsednik Vseslovenskega združenja malih delničarjev (VZMD) Kristjan Verbič.
Glavno presenečenje obravnave je bila udeležba direktorja Infond Holdinga Pierpaola Ceranija. Po Verbičevih besedah je presenetljivo predvsem to, da je umiku tožbe nasprotovala tožena stranka, Pivovarna Laško, a je Cerani pri tem vztrajal.
Presenetila pa je tudi navzočnost nekdanjega predsednika uprave Pivovarne Laško in takrat še posrednega večinskega lastnika Laškega Boška Šrota, ki je pojasnil okoliščine preklica majske skupščine. Kot je znano, so jo nato kar na stopnišču pred vhodom sami izpeljali mali delničarji.
Šrot je dejal, da je sklep o preklicu skupščine 29. maja podpisal, a je bil očitno prepozno objavljen. Kot razlog za preklic je navedel odločitev urada za varstvo konkurence, ki je največjemu lastniku Laškega, družbi Infond Holding, odvzel glasovalne pravice. Po njegovih besedah naj bi varuh konkurence še isti dan ugotovil, da je šlo za napako.
Šrotovo pričanje po Verbičevih besedah potrjuje, da je “stopniščna” skupščina Pivovarne Laško legitimna, prav tako vsi na njej sprejeti sklepi, avgustovska pa nična. Zato so po njegovih besedah pod vprašajem tudi vsi sklepi in zasedanja nadzornega sveta, ki je bil imenovan na njej. Verbič je zatrdil, da je VZMD, ki je na vse sklepe avgustovske skupščine vložilo izpodbojne tožbe, na to ves čas opozarjalo. Verbič pričakuje, da je bil današnji drugi narok za glavno obravnavo v gospodarskem sporu o ničnosti “stopniščne” skupščine Pivovarne Laško tudi zadnji.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.