OPEC je takoj po začetku vojaškega posredovanja v Iraku države članice naftnega kartela pozval, naj v celoti izkoristijo svoje naftne zmogljivosti ne glede na dogovorjene kvote. S tem želi, kot je zapisal v uradni izjavi, nadomestiti izpad nafte, ki jo je na svetovni trg doslej pošiljal Irak. OPEC, ki z nafto oskrbuje približno tretjino svetovnih potreb, je že pred časom zagotovil, da bo skušal preprečiti vsako neravnovesje na svetovnem naftnem trgu. Analitiki ocenjujejo, da bi kratkotrajen vojaški konflikt v Iraku ob tipičnem sezonskem spomladanskem upadu povpraševanja po nafti kmalu privedel do presežkov na trgu in nadaljnjega zniževanja cen nafte. Nekateri celo omenjajo možnost, da bi cene nafte zdrsnile na 22 do 25 dolarjev za sod, če poleg hitrega zaključka vojaških akcij ne bo prišlo do uničenja iraških naftnih polj.
Borzni indeksi na azijsko-pacifiškem območju so se v prepričanju, da se bo vojaški konflikt hitro končal, zvišali, tečaj dolarja pa se je v primerjavi z jenom in evrom okrepil.
Na večini azijskih borz so vlagatelji množično kupovali delnice, saj med njimi vlada prepričanje, da bo vojaški spopad v Iraku kratkotrajen. V povprečju so se borzni indeksi povzpeli za dober odstotek. Izjema so le kitajske borze, kjer so se delniški tečaji v povprečju znižali; tudi v Hong Kongu so se kapitalski trgi na ameriško posredovanje v Iraku sprva odzvali negativno, nato pa so se povzpeli v območje rasti.