Burda je prevzem izvedla z dokapitalizacijo in delnim odkupom lastniških deležev, tako da se je kapital Motomedie povečal s 3,045 milijona tolarjev na okrog 276 milijonov tolarjev.
Novi lastniki so na skupščini sprejeli sklepe, da se družba Motomedia preimenuje v Burdo, da se predsedniku uprave Drozgu kot član uprave pridruži Dieter Semmelroth iz Burde, da na mestu uredniškega direktorja še naprej ostane Boštjan Jevšek, ki je po novem dvoodstotni lastnik Motomedie (pred prevzemom je imel 10 odstotkov družbe), in da obstoječi uredniki posameznih revij ostanejo isti.
Kot je pojasnil Tomaž Drozg, so s pogovori z zainteresiranimi tujimi družbami začeli že lani. Po Drozgovih besedah je za njihovo založbo obstajalo veliko zanimanja, pri končnem izboru ustreznega partnerja pa ni bil pomemben le svež kapital, potreben za intenzivni razvoj. Z Burdo si namreč Motomedia obeta tudi bolj odprta vrata do mednarodnih oglaševalcev, založniško znanje in izkušnje. Nemško podjetje Motorpresse, ki je pred prevzemom obvladovalo 10-odstotni delež Motomedie, je po novem le 0,11-odstotni lastnik.
Med glavnimi usmeritvami Motomedie, ki bo natančne strateške usmeritve z novim lastnikom oblikovala konec avgusta, še naprej ostajajo intenzivni razvoj in širitev ponudbe revij, ponuditi oglaševalcem največji učinek za ceno oglasne strani in širitev dejavnosti na države na območju nekdanje Jugoslavije.
Motomedia je lani ustvarila 549 milijonov prihodkov, predvsem zaradi financiranja zagona novih revij pa je ob koncu leta zabeležila 228 milijonov izgube. Letos sta zato sledili ukinitvi dveh najslabše prodajanih revij, Grif in Grand Prix. Najuspešnejša proizvoda Motomedie sta poleg letnih katalogov reviji Cosmopolitan in Nova, malo manj zadovoljstva prinašata Men's Health in Avto magazin, najslabše pa se držijo Playboy, Connect in PC Magazine. V letošnjem letu, v katerem Drozg napoveduje okrog 4,5 milijona evrov prihodkov, naj bi slovenska Burda skoraj zagotovo zagnala še en večji založniški projekt.