Francoska vlada je namreč znižala ceno za preostali dve licenci za UMTS s prvotnih 4,9 milijarde evrov na 619 milijonov evrov. Dodala je še pravico do enoodstotnega deleža pri prihodkih od UMTS in podaljšala veljavnost licence s 15 na 20 let. Francoska vlada je prvi dve licenci prodala lani, in sicer mobilnima operaterjema SFR (del skupine Vivendi Universal) in Orange (del France Telecoma).
Poleg tega je družba Bouygues z japonskim mobilnim operaterjem NTT DoCoMo podpisala pogodbo, po kateri bo lahko v Franciji začela tržiti mobilni internet i-mode. Delovati naj bi začel aprila prihodnje leto. Obe omenjeni potezi potrjujeta, da se Bouygues Telecom, tretji največji mobilni operater v Franciji, znova vrača med konkurenčne mobilne operaterje. Potem ko se je z lanskega francoskega razpisa za UMTS Bouygues Telecom umaknil, so ga tekmeci namreč že skoraj odpisali.
Trenutno je Bouygues uradno edini interesent za eno od preostalih dveh licenc, ki omogočata operaterjem vzpostavitev omrežja za mobilno telefonijo tretje generacije. Del sredstev za licenco bo priskrbel Bouygues, ki bo zanjo in za nedavni prevzem deleža družbe Telecom Italia v Bouygues Telecomu izdal obveznice v vrednosti nekje od 750 milijonov evrov do milijarde evrov. Bouygues Telecom pa bo denar za svoj delež licenčnine priskrbel s kapitalizacijo.
Kljub temu da bosta najbrž prodani še obe ostali licenci, pa francoska vlada ni preveč zadovoljna, saj je od prodaje vseh štirih licenc pričakovala 20 milijard evrov. S tem denarjem je načrtovala pokriti nekatere proračunske luknje. Sicer pa je Francija četrta evropska država, kjer bo NTT DoCoMo zagnal svoj i-mode: v Nemčiji ga je marca že začel tržiti E-Plus, na Nizozemskem ga bo še aprila zagnal KPN Mobile, v Belgiji pa naj bi ga do junija vzpostavil KPN Orange. Bouygues Telecom načrtuje, da bo francoski i-mode zaživel s pomočjo približno 70 novih spletnih strani, ki bodo ponujale ustrezne vsebine.