Predsednik združenja bosanskih varčevalcev Ale Lizalović je prepričan, da se trenutna slovenska oblast skuša izogniti "svojim nespornim obveznostim do državljanov Bosne in Hercegovine". Lizalović je pojasnil, da je prav to razlog, da bodo nekdanji varčevalci Ljubljanske banke v Sarajevu "po vsej verjetnosti konec tega meseca blokirali slovenska predstavništva v BiH. Najprej bo na vrsti veleposlaništvo, nato pa tudi podjetja: Gorenje, Mercator in druga," napoveduje predsednik združenja bosanskih varčevalcev.
Če blokade ne bodo prinesle želenih učinkov, bodo na vseh bosanskih mejnih prehodih zaustavili tovornjake s slovenskimi izdelki namenjeni na bosansko tržišče, je še zagrozil Lizalović.
Predsednica sklada za nasledstvo Blanka Primec je zatrdila, da so zahteve združenja bosanskih varčevalcev brez osnove. Primčeva meni, da "nobenem primeru to ni slovenski dolg, zato ker, kot že naš ustavni zakon pravi, Republika Slovenija jamči samo za tiste devizne hranilne vloge, ki so bile vložene na ozemlju Slovenije."
Okoli 185 tisoč varčevalcev v BiH je svoja sredstva – okoli 185 milijonov dolarjev – vložilo v banko na ozemlju BiH, v glavno podružnico Ljubljanske banke Sarajevo. Pravna naslednica te banke, tako Primčeva, pa je Banka Sarajevo, ki nastopa kot samostojna pravna oseba. Nekdanji varčevalci bi torej morali svoje zahteve za izplačilo starih deviznih vlog nasloviti na to banko, še zatrjuje predsednica sklada RS za nasledstvo.