Glede aktivnosti ob umiku Merkurja z avstrijskega trga se je nadzorni svet tega podjetja seznanil z odločitvijo avstrijskih partnerjev, da bodo skušali nadaljevati s poslovanjem centra BOF na Dunaju, in sicer v okviru novega podjetja, ki ga je ustanovilo dosedanje vodstvo trgovine na Dunaju skupaj z dosedanjim direktorjem Big Bang Handels Avstrija Andražem Vrenkom. BOF v Gradcu bo zaradi neugodnih poslovnih rezultatov posloval le še do 31. januarja 2005.
V Merkurju ob sodelovanju z davčnimi in pravnimi strokovnjaki še preučujejo najugodnejše možnosti zapiranja podjetja Big Bang Handels Avstrija. O morebitnem stečaju ali prodaji podjetja bo odločitev v skladu z avstrijsko zakonodajo, ocenjujejo pa, da bo odločitev sprejeta do konca letošnjega leta, ko bo znana tudi skupna ocena stroškov, ki še niso vključeni v devetmesečno bilanco.
Zadovoljni s poslovnimi rezultati
Nadzorni svet Merkurja je sicer pozitivno ocenil poslovne rezultate družbe v letošnjih prvih devetih mesecih. Čisti prihodki od prodaje so na ravni skupine za 26 odstotkov višji kot v enakem obdobju lani in znašajo 129,3 milijarde tolarjev, čisti dobiček pa je dosegel 1,9 milijarde tolarjev. V devetmesečno bilanco so poleg tekoče izgube vključene tudi vse ugotovljene razlike v Bofexu iz preteklih let v višini 1,1 milijarde tolarjev, kljub temu pa se je dobiček iz poslovanja v skupini Merkur zvišal za tretjino v primerjavi z lanskim letom in je na ravni letnega načrta, so sporočili iz Merkurja.
Donos na kapital 7,4 odstoten
Visoka rast prodaje je bila tako v veleprodaji kot v maloprodaji, prav tako pa je bila prodaja večja v vseh blagovnih skupinah, največ na področju metalurgije. Donos na kapital je bil v prvih devetih mesecih letos 7,4-odstoten. Močno rast prodaje dosegajo tudi v hčerinskih podjetjih, kjer je v Zagrebu skoraj podvojena, višja prodaja od lanske pa je tudi v Bofexu.
Fizični obseg celotne prodaje v delniški družbi je porasel za več kot 20 odstotkov, kar ob enoodstotni rasti zaposlenih potrjuje visoko rast produktivnosti poslovanja.