Po uvedbi stečaja za podjetje Prevent Mislinja se stečajni upravitelj Blaž Štumpfl seznanja z razmerami v podjetju. Kot je povedal, bo 81 zaposlenih predvidoma prihodnji teden dobilo odpovedi pogodb o zaposlitvi, sodišču bo verjetno predlagal dokončanje nujnih poslov, pojavlja pa se tudi že interes za ohranitev proizvodnje.
Stečajni postopek za mislinjsko podjetje je sodišče uvedlo v torek, in sicer na predlog direktorice družbe Andreje Oder, ki je stečaj predlagala zaradi plačilne nesposobnosti podjetja. V težavah se je družba iz Preventove skupine znašla zaradi kredita, ki ga je konec leta 2008 na plečih mislinjskega podjetja najela matična družba Prevent Global. Ta je od 9. avgusta letos v stečaju, odplačevanje preostanka kredita v višini 2,5 milijona evrov pa je tako odpadlo na podjetje Prevent Mislinja, ki tega ni več zmoglo.
Štumpfl je po imenovanju za stečajnega upravitelja začel prevzemati posle vodenja podjetja, vendar vse dokumentacije še ni pregledal, saj je del administrativnih poslov za podjetje Prevent Mislinja vodilo podjetje Prevent Global. Je pa danes dejal, da bo sodišču verjetno najprej predlagal dokončanje nujnih poslov, ki jih bodo zaposleni predvidoma dokončali v 15-dnevnem odpovednem roku ali še kakšnem dodatnem dnevu.
V nadaljnjem postopku bo Štumpfl ugotavljal možnosti oddaje proizvodnih prostorov v najem morebitnim interesentom – za zdaj se pojavljata dva – vendar pri tem opozarja, da je del premoženja v lasti Preventa Globala, zato na najem premoženja vplivata oba stečajna postopka.
Zaposleni so še pred uvedbo stečaja dobili plače za avgust, je pa podjetju zmanjkalo sredstev za plačilo prispevkov. Štumpfl ocenjuje, da bo stečajna masa zadoščala za poplačilo teh prednostnih terjatev.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.