Finančni ministri skupine industrijsko najbolj razvitih držav (G7) so na petkovem srečanju v Washingtonu izrazili pričakovanje, da bo svetovna gospodarska dejavnost, ki beleži najgloblji padec v zadnjih desetletjih, začela okrevati še v letošnjem letu. "Zadnji podatki kažejo, da se je stopnja padanja v naših gospodarstvih upočasnila in so se začeli pojavljati nekateri znaki stabilizacije," pravi poročilo skupine G7.
Da obstajajo znaki umirjanja globalnega padca gospodarske aktivnosti, je po srečanju skupine G7 povedal tudi gostitelj, ameriški finančni minister Timothy Geithner. "Ne da bi podcenjevali izzive, ki so še pred nami, lahko vidimo znake, da se je hitrost nazadovanja gospodarske aktivnosti in trgovinskih tokov zmanjšala," je dejal.
Po njegovih besedah se finančne razmere na nekaterih trgih nekoliko izboljšujejo, kažejo se tudi znaki, da se nepremičninski trgi v ZDA – od tod izvira aktualna svetovna finančna in posledično gospodarska kriza – začenjajo stabilizirati. Vendar pa Geithner opozarja, da konca najhujše krize po veliki depresiji v 30. letih preteklega stoletja še ni blizu.
Skupina G7 – sestavljajo jo Velika Britanija, Kanada, Francija, Nemčija, Italija, Japonska in ZDA – ob tem poudarja zavezanost k temu, da skupaj ukrepajo v smeri obnovitve delovnih mest in rasti ter preprečitve tega, da se v prihodnosti ponovno pojavi kriza takšnih razsežnosti.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.