V Evropski uniji je po podatkih strokovnjakov več kot 34 milijonov ljudi, ki si lahko topel obrok z mesom ali ribami privoščijo le vsak drugi dan. Zaradi vse višjih cen osnovnih življenjskih potrebščin se na evropske centre za socialo po pomoč obrne vse več ljudi. Tovrstna situacija ni značilna samo za Bolgarijio in Romunijo, kjer je revščina zelo izrazita, ampak tudi za druge bolj bogate evropske države.
500 milijonov za lačne

Evropska unija se je prav zaradi vse večje revščine odločila, da nameni več sredstev za revnejše prebivalstvo. V naslednjem letu bo tako za odpravo revščine namenila 500 milijonov evrov in bo s pomočjo humanitarnih organizacij razdeljevala hrano po vsej EU. "To je konkreten način, kako lahko EU pomaga nesrečnim ljudem v naši družbi,“ je dejala komisarka EU za kmetijstvo Mariann Fischer Boel.
"Podražitve hrane so prizadele mnogo ljudi. Potrebno je povečati sredstva, da pomagamo čim večjemu številu ljudi,“ je še povedala. Poudarila je, da bodo hrano za revne ljudi delili iz zalog ali pa jo bodo preko javnih razpisov kupovali na trgu.
Kdo največ dela
Največ časa na delovnem mestu preživijo delavci v novih članicah EU, medtem ko stare članice omogočajo svojim delavcem več letnega dopusta in manj delovnih ur. Po podatkih Eurofonda imajo najdaljši delovnik prebivalci v Romuniji in Bolgariji, ki na teden delajo tudi več kot 41, 7 v Nemčiji pa 41, 1 ure tedensko.
Raziskava je tudi pokazala, da delavci v starih članicah delajo v povprečju 39, 5 ure tedensko, medtem ko v novih članicah, med katerimi so Slovenija, Bolgarija, Madžarska, Romunija, Poljska in druge, pa 40, 6 ure tedensko.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.